Czy depilacja laserm Light Sheer jest bezpieczna ?

Tak. Depilacja jest całkowicie bezpieczna. Lasery, które posiadamy są nowymi laserami kupionymi bezpośrednio od wyłącznego dystrybutora na Polskę firmę Coherent. Lasery posiadają certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków ( FDA) honorowany na całym świecie. Dodatkowo nasze lasery posiadają certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Do tej pory nie odnotowano żadnych negatywnych skutków ubocznych lasera Light Sheer.

Czy zabieg boli?

Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu chłodzenia ChillTip w najnowszych modelach lasera Light Sheer ryzyko odczuwania bólu jest niewielkie. Osoby bardzo wrażliwe na ból mogą na 2 godziny przed zabiegiem mogą zastosować krem znieczulający Emla.

IPL czy Light Sheer?

Warto zaznaczyć, że IPL nie jest laserem. Jest to źródło światła pulsacyjnego. IPL jest znakomitym urządzeniem do leczenia przebarwień, likwidowaniu oznak starzenia skóry. Nie jest to jednak urządzenie, które skutecznie i trwale usunie włosy. Jego skuteczność vs skuteczność lasera diodowego Light Sheer jest niższa o 50%. Włoski, które były kiedyś naświetlane IPL wręcz uodparniają się na działanie prawdziwego lasera i znacznie trudniej je usunąć.

Jaki laser do depilacji jest najlepszy?

Na rynku istnieje szereg laserów np. diodowe, aleksandrytowe, rubinowe, frakcyjne, neodymowo-yagowe. Różnią się one w znaczący sposób a mianowicie długością światła. Badania jednoznacznie wskazują, że najskuteczniejszą metodą skutecznego i trwałego usuwania owłosienia zapewniają jedynie lasery diodowe. Do takich należy laser Light Sheer.