BEZPIECZNY

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w firmie Depilea używamy jedynie nowych, certyfikowanych laserów Light Sheer firmy Lumenis. Posiadamy w ofercie model Light Sheer Desire z dwiema głowicami Duet. Są to najnowsze lasery w Polsce z 2016 roku. Nasze lasery posiadają certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków (FDA), honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. Technologia Light Sheer pierwotnie była zarezerwowana jedynie dla armii amerykańskiej. Dzięki wprowadzeniu tej technologii na rynek kosmetologii medycznej możemy od również korzystać z tego dobrodziejstwa. Lasery Light Sheer, które posiadamy otrzymały również Złoty Laur Kosmetologii 20014 oraz Złoty Laur Kosmetologii 2015 za najwyższą jakość oraz skuteczność depilacji.

2 GŁOWICE

Lasery posiadają 2 głowice : 9x9 mm oraz 22x35 mm.
Mała głowica służy do usuwania owłosienia z niewielkich partii ciała np. wąsik lub wszędzie tam, gdzie wymagana jest niezwykła precyzja np. głębokie bikini.
Duża głowica, którą posiadamy jako nieliczni na rynku gwarantuje depilacje bezbolesną dzięki unikalnemu systemowi zasysania skóry VACUUM. Tak powstaje chwilowy efekt próżni w skutek czego depilacja danego obszaru jest bezbolesna. Duża głowica stosowana jest do dużych obszarów skóry np. nogi, ręce, plecy ale również pachy. Dzięki tej głowicy depilacja laserowa jest skrócona do minimum i zajmuje od kilku do kilkudziesięciu minut w przypadku dużych obszarów lub depilacji kilku miejsc jednocześnie.

ŚREDNI CZAS DEPILACJI WYBRANCYH PARTII CIAŁA

  • Pachy 5-10 min
  • Całe nogi 20-25 min
  • Klatka piersiowa – 15-20 min
  • Bikini 5-10 min
  • Bikini głębokie – 15 min
  • Plecy 15-20 min

 

PROCES DZIAŁANIA LASERA LIGHT SHEER DESIRE, LIGHT SHEER DUET

Laser Light Sheer podczas działania emituje skupioną wiązkę światła. Absorbuje energię przez barwnik znajdujący się we włosie – melaninę. Wnika w ten sposób do mieszka włosowego i skutecznie niszczy go wraz z cebulką.


Ludzkie włosy podczas swojego cyklu życia przechodzą przez 3 fazy:

  1. FAZA WZROSTU – ANAGEN – włosy są wtedy widoczne na powierzchni skóry
  2. FAZA UŚPIENIA – KATAGEN - włos w tej fazie przestaje rosnąć
  3. FAZA SPOCZYNKU – TELOGEN - faza, w której włos nadal jest zakotwiczony w mieszku włosowym ale jednocześnie wysuwa się i wypada a na jego miejsce powstaje nowy włos

Depilacja laserowa działa na włosy w fazie ANAGENU czyli w fazie wzrostu włosa, a ponieważ włosy nie rosną jednocześnie ważne jest powtarzanie cykliczne zabiegu.
W czasie jednego zabiegu redukujemy ok 30- 40% włosów. Po serii 4-5 zabiegów pozostaje usunięte ok 95% owłosienia.


W zależności od indywidualnego koloru skóry, cech skóry, koloru i grubości włosa, ilości owłosienia oraz depilowanego obszaru ciała konieczne jest przeprowadzenie serii 5-7 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni w zależności od partii ciała.

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Na rynku pojawiło się wiele laserów z przekalibrowanymi głowicami. Efekty takiej depilacji będą znikome i grożą skutkami ubocznymi takimi jak poparzenia.
Depilea posiada najnowsze w Polsce lasery Light Sheer z 2016 roku zakupione w firmie Coherent – wyłącznego dystrybutora laserów Light Sheer firmy Lumenis.
Pamiętaj zawsze sprawdzaj na stronie wyłącznego dystrybutora Coherent czy dany salon widnieje na liście firm, z którymi współpracuje.